Turkçe English

Avukat Pınar YILMAZ

1989 yılında Antalya’da doğdu. Lise eğitimini Antalya Adem Tolunay Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra,2008 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi, fakültenin son iki yılında Antalya’da avukatlık yapan Av.Mükerrem Özdemir avukatlık ofisinde Gayrimenkul Hukuku ağırlıklı olarak çalıştı. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2013 yılında mezun oldu.Prof. Dr. Feridun Yenisey-Ceza davalarında tutukluluk süreleri,Prof.Dr.ŞükrüKızılot -Yeni Türk Ticaret Kanunu ve Getirdiği Yenilikler,Av.Talih Uyar-İcra İflas Kanunu Değişiklikleri,Prof.Dr.Emin Zeytinoğlu-İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku gibi sempozyum ve seminerlere katıldı.

Eğitim hayatı yukarıda kısaca özetlenen Av. Pınar Yılmaz, eğitim hayatına ek olarak, 2009 yılından 2011 yılına kadar Selçuk Üniversitesi Münazara Topluluğunda koordinatör üye olarak aktif şekilde yer aldı.Yine stajyer avukatlık yaptığı dönemde Antalya Barosu’nu Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışmasında diğer iki takım arkadaşı ile birlikte temsil ederek Akdeniz Bölge elemelerinde Antalya Barosu’nun birincilik kupası almasına katkı sağlamıştır.

05.08.2014 tarihinde Av.Mustafa Zeki Söğüt-Av.Serap Kaya İncir avukatlık ofisinde stajını tamamlamış olan Av.Pınar Yılmaz ağırlıklı olarak Ceza Hukuku, Gayrimenkul Hukuku ve İcra-İflas Hukuku alanında çalışmış ve stajını tamamlamıştır. İyi derecede Microsoft Word, Microsoft Excel, İcra Pro, Meşe İcramatik kullanmakta, orta derece İngilizce konuşup yazabilmektedir.

Memur bir ailenin kızı olan Pınar Yılmaz,bir evin tek evladıdır.